30

Eki
2019

St. Peterburg : Beyaz Geceler


Romantik bir şehirde Beyaz Geceleri en ihtişamlı haliyle yaşamak. Petersburg en ideal şehir....

Beyaz Geceler nedir ve ne zaman ortaya çıkar?

Petersburg; Beyaz Geceler, Mayıs ayının sonundan Temmuz ayının ortasına kadar meydana gelen atmosferik bir olaydır. Bu dönemde güneş hiçbir zaman tam olarak batmaz ve gökyüzü, gün batımının ışığına benzer bir ışıkla (gece yarısı güneşi) gece boyunca aydınlık kalır.

 

Saint Petersburg Beyaz Geceler Kapalı Köprü

 Beyaz Geceler; Rusya, İsveç, Norveç veya Finlandiya'daki diğer birçok şehirde yaşanabilir. Ancak, St. Petersburg  “Kutup Dairesine en yakın şehir” olarak daha büyük bir öneme sahiptir. Bir milyondan fazla nüfusu ile farklı etkinliklerle ve festivallerle en coşkuyla kutlandığı yer burasıdır.

 

Kutlamalar ve festivaller zamanı.

Petersburg'un Beyaz Geceleri, kenti gerçek bir cazibe merkezi haline getirdi. Sadece St. Petersburg'un büyük resmi tatiline (27 Mayıs) eşlik ettiği için değil, aynı zamanda birçok kişi için de çok eğlenceli bir dönemin başlangıcını temsil ediyor.

Bu dönemde insanlar, özellikle hafta sonları, mevcut atmosfer göz önüne alındığında, geceleri sokaklarda dolaşırlar. Turistler, Neva Nehri üzerinde saat 1: 00'den başlayarak, tekne gezintileri yaparlar.

Bu aynı zamanda Mariinsky Tiyatrosu'ndaki Beyaz Geceler Festivali'nin opera, bale ve klasik müzik gösterileri eşliğinde gerçekleştiği zamandır. Ayrıca folklor gösterileri, bale ve açık hava operası vardır. Yaz gündönümünün gelmesiyle birlikte, 1 milyondan fazla insanı bir araya getirebilen Scarlet Sails Festivali geliyor.

 

Petersburg Beyaz Geceleri için etkinlik takvimi. Nerede görüntülenebilir?

Petersburg Beyaz Geceleri etkinliklerinin takvimi hakkında bilgi edinmek için, St. Petersburg Kültür Komitesi etkinliklerinin resmi web sitesini kontrol etmek en iyisidir: https://billboard.spb.ru